place zabaw metalowe producent poznań warszawa łódź certyfikowane place zabaw z metalu

Jak zaprojektować plac zabaw do przedszkola?

Wydawać by się mogło, że zaprojektowanie strefy w pobliżu placówki edukacyjnej, gdzie maluchy mogłyby swobodnie wypoczywać na świeżym powietrzu, to proste zadanie. Jednak ze względów bezpieczeństwa i konieczności dostosowania infrastruktury do potrzeb dzieci, misja ta może okazać się niemałym wyzwaniem. Odpowiedni plac zabaw do przedszkola musi bowiem spełnić liczne kryteria i posiadać atesty, aby znajdujące się w jego obrębie urządzenia mogły być eksploatowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. To jeden z tych obszarów, w których nie można pozwolić sobie na półśrodki i oszczędności. Jak więc podejść do tego tematu i na co zwrócić uwagę projektując taką przestrzeń?

Plac zabaw do przedszkola – wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych użytkowników

Tak naprawdę w projektowaniu jakiejkolwiek przestrzeni dla dzieci fundamentalne są trzy kwestie: bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz atrakcyjność wizualna. Ponadto – w tym przypadku liczą się również wytrzymałość elementów konstrukcji placu zabaw do przedszkola na intensywną, codzienną eksploatację oraz na działanie czynników atmosferycznych. Nie bez znaczenia jest także zastosowanie rozwiązań mobilizujących maluchy do aktywności fizycznej, a także wzbudzających ciekawość, dzięki którym dzieci uruchamiają swoją wyobraźnię i uczą się współpracy z innymi. Projektant musi więc wziąć pod uwagę wiele aspektów, a przede wszystkim sprawdzić, czy wybrane urządzenia na plac zabaw do przedszkola mają atest.

Place zabaw metalowe producent placów zabaw z metalu

Urządzenia na plac zabaw – dostępne rozwiązania

Producenci oferują obecnie szeroką gamę elementów infrastruktury pozwalających na wyposażenie terenu w pobliżu przedszkoli. Urządzenia na plac zabaw z atestem wykonywane są obecnie głównie z drewna lub metalu, niekiedy z dodatkiem komponentów z tworzyw sztucznych – materiały te doskonale bowiem sprawdzają się jako budulec na tego typu konstrukcje. Są trwałe, łatwo poddają się obróbce, więc nadanie atrakcyjnego kształtu nie sprawia większych problemów. Pomalowane odpowiednimi farbami z atestem przyciągają dzieci bogactwem kolorów oraz form, zachęcając do aktywnego spędzania wolnego czasu, wymyślania gier czy po prostu odpoczynku. Projektując plac zabaw do przedszkola, można wybrać zarówno gotowe zestawy, jak i pojedyncze elementy z atestem – piaskownice, huśtawki, bujaki, piramidy linowe, urządzenia tematyczne czy panele edukacyjne.

Gdzie najlepiej zamówić urządzenia na plac zabaw z atestem?

Zasadniczo – najlepiej wybrać ofertę renomowanej firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży, która nie tylko dostarczy zamówione i spełniające wymogi Polskiej Normy elementy infrastruktury, ale też zajmie się corocznymi przeglądami, serwisem oraz naprawą. Dlaczego? Urządzenia na plac zabaw z atestem do przedszkola są konstrukcjami, których obsługa nie kończy się na ich uruchomieniu. Konieczne jest tutaj regularne monitorowanie stanu technicznego. Zaniedbania w tym obszarze mogą bowiem zagrozić bezpieczeństwu dzieci, co jest niedopuszczalne. Właśnie z tego powodu urządzanie przestrzeni dla najmłodszych w pobliżu placówek edukacyjnych nie powinno zamykać się jedynie na zakupie i montażu wyposażenia, a być usługą kompleksową, uwzględniającą przeglądy, serwis i naprawy.

Call Now Button