Piramidy linowe na plac zabaw

Piramidy linowe na plac zabaw

Dorośli postrzegają zabawę na placu zabaw, jako dobrą rozrywkę dla swoich dzieci. Maluchy mają okazję do tego, aby spożytkować nadmiar swojej energii poza czterema ścianami domu. Jednak istotna jest też forma ruch i dobór odpowiednich urządzeń, które znajdują się na placu zabaw. Okazuje się, że wybór urządzeń służących do zabawy nie jest wcale przypadkowy, a zabawa na każdym z nich spełnia swoją określoną funkcję w rozwoju dziecka.

Firma TEDIPLAY to producent placów zabaw z wieloletnim doświadczeniem. W naszej ofercie znajdują się również piramidy linowe różnego rodzaju i kształtu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie wspaniałych i bezpiecznych miejsc do zabawy spełniających również funkcje edukacyjne.

Wspinaczka na piramidę linową, to nie tylko dobra zabawa

Place zabaw pełnią głównie funkcję rozrywkową, ale nie można zapominać o ich innym przeznaczeniu, jak chociażby korzystnym wpływie na rozwój sprawności dziecka. Ważną funkcją urządzeń sportowych na placu zabaw jest zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej. A co za tym idzie – poprawia się ich kondycja ruchowa, a także wzmacnia układ kostny i mięśniowy.

Piramidy liniowe oraz inne urządzenia do zabawy dostarczają wielu bodźców i w korzystny sposób wpływają na integrację sensoryczną dziecka. Nie można również zapomnieć o tym, że samo przebywanie na placu zabaw korzystnie wpływa na kontakty społeczne. Wśród elementów, których nie może zabraknąć na placu zabaw, należy wymienić piramidy linowe. TEDIPLAY ma w swojej ofercie, kilku wariantów do wyboru. Polecamy piramidy Klepsydra, Diament, zwykły Stożek, a także obrotowy stożek.

Dlaczego warto pomyśleć o obecności takich urządzeń na placach zabaw? Ponieważ jest to jedna z najlepszych form aktywności, która będzie wspierać siłę mięśni, a także umiejętne, konstruktywne myślenie. Wspinaczka to dobry element zabawy, otwierający przed dziećmi nowe możliwości. Nie powinno się odbierać dzieciom możliwości do wykonania wspinaczki.

Piramidy linowe firmy TEDIPLAY  zapewniają dzieciom świetną zabawę, maluchy mogą się wspinać po linach, które jednocześnie chronią przed upadkiem. Piramidy linowe świetnie rozwijają ogólną sprawność dzieci, umiejętności ruchowe, angażując i rozwijając wszystkie partie mięśni.

„Nie wchodź, bo spadniesz!”, „Nie wspinaj się, po się potłuczesz i nabijesz sobie siniaka!” – ileż to razy rodzice wołali tak do swoich dzieci?  Nie można dzieciom zabraniać wspinaczki, ponieważ ma ona wiele i bardzo korzystnie wpływa na ogólny rozwój dziecka. Jakie są zalety tego rodzaju aktywności? Oto kilka przykładów:

Większa mobilność w stawach

Jak już było wspomniane – dzieci siedzą po kilka godzin w szkolnych ławkach, przygarbione, w jednej pozycji. Wspinaczka będzie wspomagała ruchomość w stawach, a co za tym idzie, będą bardziej gibkie i rozciągnięte. To bardzo ważne w okresie dorastania, aby ćwiczyć mobilność stawów we wszystkich kierunkach.

Mocniejsze mięśnie grzbietu

Ciężko wymienić ilość dzieci, które na co dzień zmagają się z wadami postawy, a z każdym rokiem jest to coraz większy procent wśród społeczeństwa. Siedzący tryb życia, już od najmłodszych lat powoduje osłabienie mięśni grzbietu i pogłębiające się wady postawy. Czas temu przeciwdziałać. Doskonale pomocne w tym będzie wspinanie się po linach, które korzystnie wpływa na wzmocnienie mięśni grzbietu, w tym mięśni głębokich. Wspinaczka poprawia stabilizację stawów, a także kręgosłupa. Wspinaczka zalecana jest m.in. dzieciom, które mają skoliozę.

Dobra kondycja ruchowa

Ogólnie mówiąc – wspinaczka po piramidach linowych korzystnie wpływać będzie na koordynację ruchową, a także na poprawę stanu zdrowia. W szczególności, jeżeli jest mowa o sprawnie działającym układzie oddechowym, czy też lepszym metabolizmie. A co za tym idzie – wspinaczka jest dobrą bronią, w przeciwdziałaniu otyłości. Nie można również zapomnieć o tym, że wspinaczka korzystnie wpływa na koordynację, a także na zwiększenie siły.

Koordynacja wzrokowo-ruchowa

Dzieci już od maleńkości powinny ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, która przydaje się nie tylko podczas wspinaczki po specjalnych piramidach, ale również podczas uprawiania wielu sportów. Dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa wielokrotnie będzie wykorzystywana – nie tylko w okresie dzieciństwa, ale w późniejszym życiu także.

Bezpieczne piramidy linowe

Na placach zabaw powinny znajdować się piramidy linowe, które są zgodne z obowiązującymi normami. Wszystkie produkty znajdujące się w naszej ofercie, są z atestem. Nie tylko piramidy, ale również wiele innych urządzeń, które są bezpieczne dla dzieci. Zabawa na piramidach linowych uczy samodzielności, a także pewności siebie. To moment, kiedy dziecko zaczyna myśleć bardziej technicznie, wykorzystując przy tym swoją siłę mięśni. To także dobry moment na postawienie sobie wyzwania przez dziecko, które za wszelką cenę będzie chciało dotrzeć na samą górę piramidy linowej.

Call Now Button