Bujaki na plac zabaw

Bujaki na plac zabaw

Jakich elementów nie powinno zabraknąć na placach zabawach? Wszelkiego rodzaju huśtawek i bujaków, które umieszcza się najczęściej na sprężynach. Huśtanie i bujanie to dwie, chętnie wybierane aktywności ruchowe, które pozwalają także na… złapanie oddechu rodzicom, którzy nie muszą ganiać za swoim maluchem po całym placu zabaw. Dlatego chcemy zaoferować dostęp do bujaków na sprężynach, w różnych formach i kształtach, które będą rozchwytywane przez dzieci w różnym wieku.

Firma TEDIPLAY to producent placów zabaw z wieloletnim doświadczeniem. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie wspaniałych i bezpiecznych miejsc do zabawy i uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Dlaczego bujanie jest tak lubiane przez dzieci

Bujaki to urządzenia, które znaleźć można na każdym placu zabaw. Co więcej, przyglądając się placom zabaw, można stwierdzić, że owe urządzenia są jednymi z najbardziej obleganych przez dzieci. Dlaczego? Ponieważ ruch w przód i w tył jest bardzo potrzebny maluchom do… prawidłowego rozwoju. Tak, nawet tak niewinnie wyglądającą zabawę można rozpatrywać w ten właśnie sposób. Bujanie się ma korzystny wpływ na rozwój mózgu małego dziecka.

Dlaczego tak się dzieje? Tego typu ruchy dają dzieciom (w każdym wieku!) ogromne poczucie bezpieczeństwa. Sięga to czasów okresu ciąży. W końcu to właśnie taki ruch bujano-huśtany, odczuwały maluchy będąc w brzuchu mamy. Dlatego też samodzielnie również bardzo chętnie do niego powracają.

Bujanie dziecka wpływa również korzystnie na układ przedsionkowy mózgu. A co za tym idzie, odpowiednia stymulacja tego rejonu wpływa na:

 • szybszy wzrost dziecka,
 • spokojny charakter,
 • lepszą sprawność w nabywaniu nowych umiejętności,
 • większe skoncentrowanie,

Czasem rodzic ma już dość pilnowania dziecka na bujaku, ale może warto jeszcze chwilę poczekać? Dla dobra rozwoju swojego dziecka.

Jakie bujaki na plac zabaw?

Jak więc widać, nie warto rezygnować z bujaków, jeżeli chodzi o wyposażenie placu zabaw. Jako producent tego rodzaju urządzeń, możemy polecić je w różnych kształtach, np.:

 • bujak koń,
 • bujak auto,
 • bujak dżdżownica,
 • bujak pies,
 • bujak motor,
 • bujak koparka,
 • bujak miś,
 • bujak spycharka

Dobierając różnego rodzaju urządzenia do strefy zabaw dla dzieci, ważne jest, aby wszystkie posiadały certyfikat bezpieczeństwa. Wszystkie bujaki, które prezentujemy na tej stronie, są zgodne z PN-EN 1176. Urządzenia, które poleca firma TEDIPLAY, dedykowane są dla dzieci w wieku od pierwszego roku życia do dwunastu lat.

Bujaki to także wspólna, radosna zabawa

Dzieci kochają się wspólnie bawić! Wspólna zabawa to także chwila wytchnienia dla rodziców. Dlatego też warto pomyśleć o tym, aby zamontować na placu dwuosobowe huśtawki, które na dodatek wykonane są również w wesołych, zabawnych kształtach, które zachęcać będą dzieci do wspólnej zabawy.

W naszej ofercie znajdziecie dwa modele bujaków sprężynowych dwuosobowych, które także dedykowane są dla dzieci od pierwszego roku życia do dwunastu lat. Jeden z nich ma wysokość 80 cm, dzięki czemu stanowi doskonałą propozycję dla młodszych pociech. Drugi ma wysokość 97 cm, dzięki czemu starsze dzieci będą mogły się na nich swobodnie bujać.

Do ich pomalowania zostały użyte bezpieczne farby, które nie wydzielają żadnych szkodliwych oparów.

Najlepsza zabawa dla dziecka

Przebywanie na placu zabaw jest jedną z najlepszych form aktywności, jaką można zaproponować dzieciom w różnym wieku. Nie tylko w okresie wiosenno-letnim. Często rodzice z wielką przyjemnością korzystają z tych placów jesienią i zimą, jeżeli tylko pogoda jest sprzyjająca. Dzięki temu można zapewnić maluchom odpowiednią dawkę ruchu, a także możliwość przebywania na świeżym powietrzu.

Nie ma bowiem nic lepszego niż czas spędzony na świeżym powietrzu, który korzystnie wpływa na zdrowie i funkcjonowanie – nie tylko dzieci, ale również osób dorosłych.

TEDIPLAY zachęca do sprawdzenia swojej oferty wszystkie osoby, które planują założenie nowego placu zabaw lub też wymianę starych urządzeń na nowe. W naszym asortymencie znajdziecie bezpieczne bujaki, które będą doskonałą propozycją na małe i duże place zabaw.

Call Now Button