Panele edukacyjno-zabawowe na plac zabaw

Panele edukacyjno-zabawowe na plac zabaw

Plac zabaw to ważne miejsce dla każdego dziecka, już od pierwszych lat życia. Nie tylko, ze względu o dobrą zabawę. Odpowiednio wyposażony plac zabaw rozwija w dziecku ciekawość, sprawność manualną i ruchową – wspomoaga prawidłowy rozwój.

Firma TEDIPLAY to producent placów zabaw z wieloletnim doświadczeniem. W naszej ofercie znajduje się kilkanaście paneli edukacyjno-zabawowych różnego rodzaju i kształtu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie wspaniałych i bezpiecznych miejsc do zabawy spełniających również funkcje edukacyjne.

Panele edukacyjno-zabawowe to rozwój dziecka poprzez zabawę

Na temat rozwoju poprzez zabawę mówi się już od bardzo dawna. Prowadzone są na ten temat badania naukowe, które dowodzą, że poprzez zabawę maluchy znacznie łatwiej przyswajają wiedzę i stymulują swój rozwój.

Rozwój dziecka podzielony jest na kilka etapów. Pierwszy to etap słuchania i obserwowania, który przypada na okres niemowlęcy. Dopiero około drugiego roku życia rozpoczyna się etap samodzielnego, bardziej świadomego wybierania zabawek – również tych znajdujących się na placu zabaw. Trzeci etap to naśladowanie rodziców, którzy odpowiedzialni są za to, jakich zabaw uczy się i poznaje dziecko. W kolejnych latach rozwoju, dziecko uczy się samemu wymyślać zabawy tematyczne – samodzielnie lub wspólnie ze swoimi koleżankami, kolegami, czy też rodzicami. Świetnym miejscem do takich edukacyjnych zabaw na świeżym powietrzu, są place zabaw wyposażone we wszelkiego rodzaju panele edukacyjno-zabawowe. Panele, które prezentujemy w naszej ofercie, są świetną pomocą edukacyjną, pomagającą w doświadczaniu przez dzieci świata i nauce różnych zjawisk. W jaki sposób?

Przykładem może być panel z cymbałkami. Jego wymiary to 0,88 x 0,18 m, a wysokość 1,30 m. Urządzenie dedykowane jest dla dzieci od pierwszego roku życia do lat siedmiu – aczkolwiek, również starsze pociechy mogą w pełni korzystać z takich cymbałków, odkrywając uroki świata muzycznego. Jest to dobra zabawka, aby odkrywać muzykę oraz dźwięki, jakie mogą wydobywać się z cymbałków. Wystarczy uderzać z różną mocną (raz lekko, raz mocno, zamaszyście, itd.), aby każdy maluch mógł poznać różnice, jakie występują pomiędzy dźwiękami.

Jakie jeszcze panele zabawowe pomogą odkrywać świat? M.in. ten, który swoim wyglądem przypomina deskę rozdzielczą znajdującą się w samochodzie. Oto panel Auto, który ma kierownicę i „biegi”, które zmienia się podobnie jak w prawdziwym pojeździe. Ileż to razy maluchy miały ochotę poczuć się jak prawdziwi kierowcy? Jak mama i tata, którzy zawsze tak sprawnie kierują samochodem? Teraz będą miały ku temu okazje, świetnie wczuwając się w rolę poważnego kierowcy, który także musi uważać na inne osoby znajdujące się na drodze. Przy tej okazji warto porozmawiać z dzieckiem o ogólnych zasadach bezpieczeństwa.

Panel edukacyjny Liczydło, to z kolei doskonała okazja, aby przekonać dziecko, że matematyka to fascynująca nauka i zachęcić do opanowania podstawowych działań, jak chociażby dodawanie i odejmowanie. Liczydło stwarza również doskonałą okazję do tego, aby nauczyć dziecko liczyć od jednego w górę.

Bezpieczna zabawa i nauka

Osoby dorosłe muszą pamiętać o tym, że z placów zabaw należy korzystać, dopasowując się do obowiązującego regulaminu. Na dodatek, na tychże placach powinny znajdować się urządzenia, które są gwarantem zachowania bezpieczeństwa, dzięki czemu każde dziecko może bawić się w bezpiecznych warunkach. W szczególności, jeżeli w takim miejscu bawi się samodzielnie. TEDIPLAY to producent, który w swojej ofercie ma panele edukacyjno-zabawowe z atestem. Wszystkie one są zgodne z normą PN-EN 1176, dopuszczającą urządzenia do użytku na placach zabaw, gdzie bawić się mogą maluchy już od pierwszego roku życia.

Aktywność ruchowa i umysłowa

Patrząc na place zabaw, dorośli dostrzegają miejsce, gdzie dzieci mogą poszaleć, a oni sami mieć niekiedy chwilę wytchnienia bacznie obserwując swojego malucha.

Duża część osób zapomina o tym, że bytność właśnie w takim miejscu to także odpowiednia porcja ruchu, która w szczególności przydaje się uczniom, spędzającym długie godziny w szkolnych ławkach, przed komputerami, wpatrującymi się w ekran swoich smartfonów.

Jak więc widać – place zabaw są potrzebne. Firma TEDIPLAY chce służyć Wam pomocą, w tworzeniu miejsc, w których wesoła zabawa łączy się z przyjemną nauką i edukacją. W naszej ofercie znajdziecie panele edukacyjne, a także inne urządzenia dedykowane na place. zabaw.

Call Now Button