Integracyjne place zabaw produkcja i projektowanie

Integracyjne place zabaw dla dzieci – projektowanie i produkcja.

Place zabaw integracyjne są niezwykle ważne dla połączenia w zabawie dzieci niepełnosprawnych z tymi, które nie borykają się z żadnego typu schorzeniami. Takie place zabaw powinny być od samego początku zaprojektowane, aby łączyły w zabawie dzieci bez ich rozgraniczania. Z samej definicji integracyjne place zabaw powinny integrować, a nie dzielić. Urządzenia zabawowe na integracyjne place zabaw są projektowane ze szczególnym pietyzmem i przemyśleniem, aby były jak najbardziej bezpieczne. Najczęściej spotykanymi zabawkami na placach zabaw dla niepełnosprawnych są karuzele, huśtawki, zestawy zabawowe z niskimi najazdami i podwyższone piaskownice.

Karuzela integracyjna (nr kat. KARI-00) na placu zabaw dla niepełnosprawnych daje możliwość zabawy dzieciom na wózkach inwalidzkich wraz z tymi zdrowymi pod nadzorem dorosłych. Dodatkowo karuzele są tak zaprojektowane, aby nie tylko dzieci niepełnosprawne się na nich bawiły. Są one dostosowane do integracyjnej zabawy. Jedynym ograniczeniem dla dzieci bawiących się na placu zabaw jest ich własna wyobraźnia.

Jako producent placów zabaw posiadamy różnego typu huśtawki integracyjne. Możemy podzielić je na dwa podstawowe rodzaje:
– huśtawki dla osób niepełnosprawnych ruchowo na wózkach inwalidzkich.
– huśtawki wahadłowe dla osób niepełnosprawnych.
Do pierwszej grupy huśtawek należą produkty o numerach katalogowych: HIN-01 oraz HIN-00. Są to solidne konstrukcje pozwalające na cieszenie się huśtaniem przez osoby na wózkach inwalidzkich. Z tego typu huśtawki mogą korzystać nie tylko dzieci, ale także dorośli. Huśtawki posiadają odpowiednie certyfikaty oraz atesty potwierdzające ich bezpieczeństwo a co za tym idzie możliwość stosowania na publicznych jak i prywatnych placach zabaw.
Druga grupa huśtawek to huśtawki wahadłowe z zastosowanymi różnego rodzaju bezpiecznymi siedziskami. Najbardziej popularna jest huśtawka dla osób niepełnosprawnych o nr kat. HIN-03 z siedziskiem bezpiecznym typu „Bocianie Gniazdo”. Z tej huśtawki mogą korzystać dzieci i dorośli z niepełnosprawnością ruchową tylko i wyłącznie pod nadzorem opiekuna. Wystarczy położyć podopiecznego na siedzisku i zacząć huśtanie uważając na jego bezpieczeństwo. Mniej popularne, ale bardziej bezpieczne jest siedzisko zastosowane w huśtawce, której jesteśmy producentem nr kat. HIN-02. Tego typu huśtawka integracyjna posiada siedzisko wyposażone w zabezpieczenie naszego podopiecznego podczas huśtania. Mimo tego huśtawka ta także wymaga opiekuna podczas zabawy.

Nasi projektanci podczas tworzenia zestawów zabawowych dla dzieci niepełnosprawnych brali pod uwagę najważniejszą rzecz, jaką jest integracja. Nisko umieszczone podesty, panele edukacyjne czy podwyższone piaskownice są idealnym połączeniem, aby łączyć dzieci w zabawie. Dodatkowym elementem uzupełniającym taki zestaw zabawowy jest głuchy telefon (nr kat. GT-01), składający się z dwóch słuchawek oddalonych od siebie co pozwala na rozmowy podczas zabawy. Produkując i projektując place zabaw staramy się spojrzeć na świat z perspektywy dziecka, a w przypadku integracyjnych placów zabaw także ich opiekunów. Jesteśmy otwarci na propozycje naszych klientów i możemy zaprojektować plac zabaw wspólnie.

W naszej ofercie znajdą Państwo: projektowanie placów zabaw, produkcję placów zabaw oraz montaż placów zabaw.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY !!

 

Call Now Button